В началото на този месец от производствената линия в завода на Opel/Vauxhall в Сарагоса, Испания слезе 100,000-ият Opel Meriva.
Opel прогнозираше да произвежда по около 50 000 екземпляра годишно от своя функционален миниван, но резултатите показват, че за само девет месеца производството надхвърли двойно прогнозите на компанията. Нещо повече, през 2010 година Opel Meriva зае първо място в сегмента си в Европа.

“100,000 автомобила Meriva само за десет месеца – огромен успех за Opel/Vauxhall и всеотдайния ни екип в Сарагоса,” заяви Рейналд Хобен, Вицепрезидент отговорен за производството на Opel/Vauxhall.
Някои от отличителните черти на Meriva са иновативното задно окачване на задните врати, което улеснява достъпа до купето, функционалния интериор и сгъваемия в задната броня багажник за велосипеди FlexFix.
Още за Opel Meriva


1