IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Индийци правят водата на гориво

Tata инвестира $15 млн за разработването на водородни двигатели.

Индийци правят водата на гориво

Автомобил, който се движи на вода звучи адски добре, въпреки, че повечето разработки в тази област стигнаха до задънена улица. За съжаление истината е (за момента), че трябва повече енергия за разграждане на водата до водород, отколкото после се добива от него. С други думи - влагаш повече енергия, отколкото получаваш.

Въпреки това индийците не се отказват от разработването на автомобил задвижван от вода. Последното им начинание субсидира Масачузетския технологичен институт с $15 милиона, вложени лично от президентът на Tata - Ратан Тата (на снимката).

Не се съобщават подробности за развитието еко проекта, но индийците от доста време търсят алтернативен, евтин начин за задвижване на своите автомобили.

Още преди години Tata и Fiat стартираха разработката на автомобил, задвижван от въздух. Тогава проектът бе поверен на френско-италианската фирма MDI, която трябваше да създаде автомобил задвижван от въздух под налягане. За съжаление обаче, резултатите от това начинание се оказаха...въздух под налягане.

Силно се надяваме този еко проект да има различна съдба и скоро да видим автомобил задвижван от вода.

0 от 500
  • #9
    2 rate up comment 0 rate down comment
    reventon ( преди 14 години )
    vinagi sum me4tal da nalivam voda na kolata..dai boje
  • #8
    2 rate up comment 1 rate down comment
    Анонимен ( преди 14 години )
    Добре, че е финансовият анализатор ICO, че да ни обясни в 2 изречения икономическия статус на концерн с оборот 6 пъти колкото България...Благодаря също, че ни разясни икономическите термини "отрицателна възвръщаемост", но най-вече "чиста загуба".П.С. Гориво от вода е глупост, разбира се, освен ако не се изобрети метод за разпадане на водород и кислород, който да е по-малко енерговък от добития водород, но според закона за запазване на енергията, това е невъзможно.
  • #7
    2 rate up comment 1 rate down comment
    ICO ( преди 14 години )
    След като се оказа ,че дори и индйците не харесват сапунерката на ТАТА, в която вложиха много пари и тя не се продава. Закупиха пропадналата марка Rover с отрицателна възвращаемост /чиста загуба/ и сега явно притиснати до стената, от лошите финансови резултати търсят чудо пред акционерите, за да се отърват от неизбежния фалит.
  • #6
    1 rate up comment 1 rate down comment
    бавареца ( преди 14 години )
    тоя ако ми даде само 10% от тези пари ще му обясня че това нема как да стане...хаха
  • #5
    4 rate up comment 2 rate down comment
    скакауец ( преди 14 години )
    Тата на снимката пробва октановото число на жабунясала вода от някой гьол
  • #4
    5 rate up comment 5 rate down comment
    Бъз ( преди 14 години )
    Индийците може да се допитат до турските инженери!И те ,като ***, имат доста *** идеи...
  • #3
    6 rate up comment 2 rate down comment
    Анонимен ( преди 14 години )
    Този от снимката е точно човека, за който става въпрос в статията - Ратан Тата.
  • #2
    7 rate up comment 3 rate down comment
    Анонимен ( преди 14 години )
    "вложени лично от президентът на Tata - Ратан Тата (на снимката)".не е лошо да се чете преди да се пише ;)
  • #1
    2 rate up comment 13 rate down comment
    gte ( преди 14 години )
    Тая снимка какво общо има със статията? Нито тоя пие вода, нито е индиец. Със същия успех можехте да сложите снимка на гола мацка оливаща се с мляко.