Това е така наречената технология „мек хибрид”. Модел 2012 на LaCrosse ще има световната си премиера в края на тази седмица на автосалона в Лос Анджелис.

Системата eAssist е от ново поколение и спорeд производителите предлага повече възможности за автомобила. Литиево-йонните акумулатори имат мощност 115V и добавят 11 kW (15 к.с.) към общата мощност на автомобила (180 к.с.). С помощта на хибридната система и системата за регенериране на енергията използвана от спирачката, новият LaCrosse има среден разход на гориво от 6.36 литра на 100 км.
За да подобрят още повече ефективността на LaCrosse, двигателят 2.4 литра се комбинира с ново поколение автоматична трансмисия с 6 степени, която превключва скоростите по-бързо и има системата start-stop.
По каросерята на автомобила има и някои аеродинамични допълнения. Допълнителен панел оптимизира потокът от въздух преминаващ под автомобила. При високи скорости някои от отворите за въздух в долната част на решетката се затварят, като така изтласкват въздуха да мине над колата, като й помага за по-добро прилепване към пътя.
От Buick съобщават, че въпреки промените по LaCrosse модел 2012 и добавената система eAssist, неговата цена няма да се измени.


0