Има една фраза за правенето на бизнес в автомобилната индустрия, която гласи: „Единственият начин да спечелиш 1 милион долара е да започнеш с 2 милиона долара“ и тя е толкова подходяща за спекулантите и инвеститорите, колкото и за бордовете на компаниите и изпълнителните директори. Факт е, че автомобилите са склонни да обезценяват активи, които почти винаги ще спаднат в стойността си, и срещу това няма какво да се направи.

Все пак някои автомобили се противопоставят на тази тенденция и всъщност увеличават стойността си с течение на времето. Първоначално те претърпяват лек спад на амортизацията в началото, но след това поскъпват. И цената им може да се увеличи значително през следващите 10 години.
Колегите ни от CarBuzz посочиха 10 такива коли, като използват няколко критерия. В списъка не са включени еднократни екземпляри, но има автомобили, които са излезли в ограничен тираж. А някои от тях ще бъдат заменени от електрически превозни средства.
10 нови модела, които ще струват поне двойно след 10 години (ГАЛЕРИЯ):
Audi RS6 Avant е доста желано комби, с невероятна мощност и производителност, които противоречат на удобния му интериор и просторен товарен отсек. Но автомобилният производител реши да подобри нещата още повече със специалното издание RS6 Avant GT, което отдава почит на състезателния автомобил Audi 90 Quattro IMSA GTO от 1989.
Уникалната бяло-сиво-черно-червена ливрея напомня за състезателната кола, докато 22-цоловите джанти в стил Avus са чист шик на концептуалния автомобил от 1990-те години на миналия век.


0