Ако се опитвате да теглите масивно ремарке за кола, натоварено със скъпи автомобили, по-добре се уверете, че сте взели всички мерки за безопасния им превоз. Шофьор на VW Touareg разбра това по трудния начин и сега му предстои тежък разговор със застрахователната компания.

Подробностите за инцидента са ма малко, но е известно, че той се е случил в съседна Сърбия през уикенда. Информацията в Reddit е от шофьор, изпреварил големия SUV малко по-рано. Той твърди, че германският автомобил е имал проблеми с тегленето на платформата, която се люлее отляво надясно.
Малко след това се случва и бедствието, като според местната полиция една от гумите на Touareg-а се е спукала. Колата се е преобърнала върху тревен насип край пътя, като червеният Mercedes-Benz CLA и жълтото Ferrari 488 GTB са се озовали на таван. Двете коли явно са добре завързани за платформата, тъй като остават да висят с главата надолу.
Въпреки че Touareg определено има добри способности на теглена – 3500 кг по паспортни данни, със сигурност тази цифра е надхвърлена. Двете коли на ремаркето тежат по около 1500 кг, а теглото на самата платформа със сигурност е над 500 кг.
В коментарите под снимката на инцидента се посочва още, че теглото на ремаркето вероятно не е било разпределено правилно, както и че няма признаци, че са били използвани предпазни вериги, за да се гарантира, че ремаркето остава здраво закрепено за теглещия Volkswagen.
Трудно е да се определи пълният размер на щетите, нанесени на двата автомобила, но със сигурност покривите им са счупени. А това означава, че застрахователят най-вероятно ще ги обяви за „тотал щета“, стига, разбира се, да са били застраховани.


0