fallback

Tesla с най-голям спад на цените на употребявани автомобили

Електрически модели на още две марки попадат в Топ 10 на класацията

Моделите на Tesla записват най-голям спад на цените на пазара втора ръка, сочи проучване на iSeeCars, което анализира 1,4 милиона автомобила на възраст от една до пет години. Всички те са продадени през периода март 2024 - март 2025 година.

Tesla Model S Plaid

Model S, Model 3 и Model Y влизат в Топ 10, като именно луксозният седан заема първото място. Цените на употребявани Model S са паднали със 17,2% само за 12 месеца, което прави средно около 10 000 долара. Според проучването средната цена на употребяван Model S миналия месец е била 47 931 долара.

При Model 3 спадът е с 10,9%, като средната цена на по-малкия седан на пазара в САЩ през миналия месец е била 26 084 долара. Той е по-евтин от Model Y, при който цените са с 13,1% по-ниски. Кросоувърът обаче е по-скъп, като средно се е продавал за 30 611 долара.

В Топ 10 на моделите с най-голям спад на цената за 1 година попадат още два електромобила - Porsche Taycan (-15,1%) и Hyundai Kona Electric (-10,6%). Има също така два хибрида - Ford Explorer (-14,1%) и BMW 5-Series (-13,9%), както и три автомобила с конвенционално задвижване - Maserati Levante (-11,5%), Mercedes-Benz AMG GT (-11,1%) и Jeep Gladiator (-10,7%).

iSeeCars също така посочи марките с най-голям спад в цените на употребяваните автомобили, като Tesla оглавява списъка. Цените са паднали с 10,1% на годишна база, или 3541 долара. Chrysler е на второ място, като цените падат с 8,9%. В първата тройка попада и Maserati (-8,6%).

fallback
  • #27
    анонимен ( преди 2 месеца )
    Тесла е най-смешната електрическа кола.Китайците вече са светлини години напред.Илон Доналд Дък става за смях с лъжите и спекулациите си.
  • #26
    анонимен ( преди 2 месеца )
    Вибраторите не просто пестят, те даже и връщат пари на собствениците си!Колкото повече ги карат, толкова по-голяма печалбата!Те и затова тежат толкова, не заради батериите, а защото връщат пари, но само в монети!
  • #25
    ХаХа ( преди 2 месеца )
    Ползването на електромобилите е евтино само,ако имаш дълъг кабел като свързочника от филма "Тримата от запаса."
  • #24
    анонимен ( преди 2 месеца )
    Този шизофреник не му ли писна да *** нонстоп...всички знаем за кой иде реч
  • #23
    Хаха ( преди 2 месеца )
    Аз още статиите не съм прочел. Митичния т*р*о*л Илон Дзинпин изписал сигурно повече от половината коментари тук. Нали имаш семейство е ръб, да не си ги вързал с белезници, докато цял ден шракаш по клавиатурата. Че иначе ще избягат от теб, жена ти сигурно си мечтае за някой който да и обръща внимание. Ако вече не ти изневерява.
  • #22
    анонимен ( преди 2 месеца )
    Следват Екселските таблици от ЕСО.После са бързите хамсии, които изяли акулите.Накрая са русалките.
  • #21
    Митична врачка ( преди 2 месеца )
    гледа в бъдещето и пророкува изравняване на цените на електричка и автомобил.Това го чакаме вече 10 години,като в пиесата "В очакване на Годо".За сведение на митичната врачка,Годо така и не идва.
  • #20
    анонимен ( преди 2 месеца )
    Оставете го плоския електрик,нека си мечтае.
  • #19
    Гост ( преди 2 месеца )
    Да обобщим прогнозите на Теслю адреналинката електричка,които не се сбъднаха:1Електрокарите Тесла имат висока остатъчна стойност.2.Високата пазарна капитализация на Тесла.3.Ръст на продажбите на Тесла от 50% всяка година. 4. 1,5 милиона поръчки за Кибергрозника. 5.Тесла Семи ще завладее света .6.Очакваме да видим 20 милиона Тесли до 2030.
  • #18
    анонимен ( преди 2 месеца )
    Само да ви предупредя, влизате в полемика с местния Мун_40, наречен още електрика, митбъстър, тротинетка, електрическа латерна.Вие може да живеете в реалния свят, но той е по по най знаещ и можещ, защото гледа клипове на Дани в Ютуб, чете в Уикипедия и чете стари вестници във външната тоалетна преди да се избърше.Знае сайтове на енергийните борси и ЕСО.И най важното, може да смята сложна лихва в Ексел.Къде сте тръгнали изобщо да спорите с такъв ерудиран капацитет, не знам.
fallback
Последни