Кой Golf е с по-голям пробег, питат от Autocar? И двата са регистрирани през 2019 година, но единият е навъртял 78 000, другият 207 000 километра.
Всъщност, колата с по-голям пробег е отдясно. Но никога няма да разберете, ако не видите километража.
Боята му е толкова ярка, колкото тази на колата с по-малък пробег. Върви и спира също толкова добре. Няма тропане по ходовата част, а вратите му се затварят с онзи прекрасен удар, типичен за Golf. И все пак - трябва ли външният вид да бъде водещ при покупката на кола втора употреба? И какво точно да гледате, когато правите своя избор?
Отговор на тези въпроси дават търговци на употребявани автомобили, които са натрупали много опит с продажбите. Те вече са наясно кои коли си заслужават инвестицията и кои да се избягват, както и какво трябва да се гледа при избора. При това вече става въпрос и за електрически превозни средства, които през последните години стават все по-популярни на пазара втора ръка.
Заслужава ли си кола с голям пробег на по-ниска цена (ГАЛЕРИЯ):
Продават се от Car-Pod, доказан търговец на употребявани автомобили близо до Саутхемптън, Англия. Пол Тумер се занимава с коли от 10 години и макар да предпочита тези със среден пробег, не се притесява от нищо с над 160 000 км – стига да отговаря на определени критерии.
„Ако приемем, че има сервизна история и е в добро състояние, аз съм доволен да купя кола на много километри, независимо дали е немска или чешка (Skoda)“, казва той.
„По отношение на каросерията и интериора те се държат добре. Пълно техническо обслужване обикновено отстранява всички малки проблеми. Корейските и повечето японски автомобили също са добри, но интериорът им е по-уязвим, така че личат изминатите километрите“, казва още търговецът.