fallback

Защо видеорегистраторите трябва да се сменят на всеки две години

Причината е често срещан - и твърде досаден - проблем

Интернет е пълен с ревюта, реклами и оферти за продажба на всякакви видове автомобилни DVR, познати още като видеорегистратори. Тези устройства съчетават функциите на видеозапис и предупреждение за полицейски камери. Когато обаче купувате такова устройство, трябва да имате предвид, че най-вероятно то не е толкова издръжливо, колкото изглежда първоначално.                      Най-често шофьорът придобива видеорегистратор, разчитайки на щастлива случайност или виждайки го в реклама в интернет. Случва се обаче, устройството да стартира правилно при запалване на автомобила, да се появи картина на екрана от видеокамерата, да намига успокоително с индикатора за запис... но всъщност да не изпълнява прякото си задължение - нови видеоклипове не се появяват на „картата“.

Самият автор на тези редове се сблъска с подобна ситуация, решавайки един ден да изтегли запис на интересно пътно събитие от паметта на устройството си на домашния компютър. Оказва се, че на паметта има само видеоклипове от преди две години, и нищо по-ново. А би следвало след запълване на паметта, най-старите видеоклипове да се трият и автоматично да се заменят с новите.

Причините за повредата на автомобилните видеозаписващи устройства са различни. Освен това за собствениците на автомобили, които предпочитат да държат екрана на работещо устройство изключен, могат по-често да бъдат неприятно изненадани.

Най-баналната причина е "бъг" на софтуера. По принцип се елиминира с просто рестартиране на устройството. Но ако се наложи преинсталиране, проблемът е, че далеч не винаги е възможно да се намери правилната версия на софтуера. Понякога марките, под които се произвеждат автомобилните рекордери, се появяват и изчезват безследно след две или три години.

Освен това не всеки шофьор ще се занимава с препрограмиране на устройство, закупено за малко пари преди няколко години. Последната точка е в пълна сила като цяло при всякакъв вид повреди на регистратора.

Също така си струва да запомните, че срокът на експлоатация на всички видове автомобилни видеозаписващи устройства, гарантиран от производителя, рядко надвишава една година. А някои продавачи на такова оборудване обикновено се ограничават до декларация: „само 30 дни за връщане и замяна“. Това означава, че максималният период, през който човек може да се надява на безпроблемна работа на видеорегистратор, не надвишава година и половина.

След изтичането на този период повредата е почти неизбежна, като тя най-често се изразява в спиране на правенето на записи. Можете или да се надявате, че това няма да се случи и да шофирате с потенциално безполезно устройство, или да си купите ново. Както и да е, практиката показва, че е силно препоръчително такова устройство да се сменя на всеки две години.        

 

fallback
  • #1
    анонимен ( преди 1 година )
    Проблема със спирането на записване е 100% в картата която е консуматив, за да нямате такива проблеми се взима хубава карта.
fallback
Последни