Дейностите на хоби-механиците могат да бъдат най-разнообразни. Такива са и инструментите, от които се нуждаем, за да работим ефективно. Като професионалисти, с други думи.
В собствения си гараж човек може да направи много. Например да смени гумите или маслото. Или да ремонтира нещо. Опитните механици се занимават дори с пребоядисване. Какъв е наборът от нужните инструменти?
Изборът е огромен. Нужно е обаче и качество, за да няма „инциденти“ и „бели“. Много онлайн-търговци предлагат всякакви инструменти, но не всеки от тях – и нужното качество. Тук съветът ни е да се доверите на доказани фирми, а не на тези, които продават най-евтино.
Какво да правим, когато искаме да оправим неизправност в боята? С прилична шлайфмашина, ъглошлайф и полирмашина вече сме едни гърди пред съседа си. Ако тук добавим и нужните машини за сухо и мокро изсмукване, домашната работилница ще остане чиста.
Истинският механик има нужда от много повече за разнообразните си дейности. Например чук, дрелка, оксижен и такер. Понякога се стига до рязане на болтове и преместване на тежки елементи. Тук важно е оборудването да бъде леко, ефективно и професионално.
Електрическите инструменти могат да бъдат много нервиращи, когато от тях висят кабели. Затова препоръката на специалистите е да се вземат акумулаторни пакети с различни електрически инструменти, които да ви направят независими от кабелите. Така ще бъдете и по-гъвкави. Те са подходящи и за захранване на радио и фенери.
Въздухът под налягане играе голяма роля, особено при монтажа. Добра работа ще ви свършат малките монтажни компресори с пистолет за продухване, винтоверт и клапан за пълнене на гуми.
Малките части като гайки, кабелни връзки, шайби и уплътнители също не трябва да липсват. Това е особено нервиращо, особено когато ви трябват за нещо дребно. Същото важи за масло и WD-40, например. А за за реда в домашната работилница ще се погрижат системните кутии и работни станции. Те са сигурни и с едно движение достигате до това, което ви е нужно в момента.
Снимки: Automagazin