IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Групата Renault трупа загуби

За първото полугодие на тази година алиансът Renault/Nissan е натрупал загуби от 2.712 милиарда евро.

Групата Renault трупа загуби
Около 1.217 милиарда са загубите на Nissan, 196 милиона евро са загубите на AB Volvo (произвежда камиони), а 182 милиона евро са загубите свързани с руската АвтоВАЗ. 


Според анализите в Renault загубите са причинени от финансовата и икономическа криза, но също и от промени в курсовете на някои валути. 

За сравнение през първите 6 месеца на 2008 г. печалбата на групата е била 1.58 милиарда евро. Оборотът на Renault/Nissan за първата половина на тази година е 15.99 милиарда евро, което е с 23.7% по-малко от оборота за първите 6 месеца на 2008 (20.96 милиарда). 

Според прогнози на Renault, през 2009 година по света ще бъдат продадени 57 милиона автомобили, което е с 12% по-малко от продажбите през 2008. През първите 6 месеца спадът е 13.7%. 

Renault държи 44% от акциите на Nissan, 25% от собствеността на АвтоВАЗ и 20% от AB Volvo.
0 от 500
  • #20
    1 rate up comment 0 rate down comment
    Мишо ( преди 16 години )
    Емблемата е ромб или диамант, а не пичка.
  • #19
    1 rate up comment 0 rate down comment
    PRO AUTO ( преди 16 години )
    Логичен процес на ДЕГРАДАЦИЯ! Вижте за пример продажбите на рено.бг - независимо от промоции, намаления и ср. ниски цени, рено е на последните места. Дори някои премиум марки продават повече.ПРИЧИНАТА - все по-лошото качество на колите рено. Всъщност ако зад тази ИЗМИСЛЕНА марка не стоеше ФИНАНСОВО френската държава, отдавна да са ФАЛИРАЛИ!
  • #18
    1 rate up comment 0 rate down comment
    toto ( преди 16 години )
    "Хонда, Лексъс и Тойота остават в играта "... какво говориш,да нямаш температура?!Хонда имат един дизел 2.2 от опреди 4-5 години,вече тотално остарял по всички показатели.От тогава нищо!Тойота,ако не знаеш,до края на 2008 правиха дизелите заедно с Исузу,а от 2009 са изцяло на Исузу.Каква игра,какви пет лева!Актуалната Корола 2.0 дизел е 126 коня..?!?Или тъпотията,че намалят компресията на 2.0 за новия Авенсис за да е по-тих.Откриха топлата вода,Хюндай от 2006 го направиха това в техния 1.6.Смях
  • #17
    1 rate up comment 0 rate down comment
    Анонимен ( преди 16 години )
    хахахакаква марка, какви коли са рендетета бе, луди ли сте или ненормални не може емблемата да ти е разчекната п*тка и да си мислиш, че зад това има автомобил. баси кенефите миризливи
  • #16
    1 rate up comment 0 rate down comment
    Renault ( преди 16 години )
    За твое сведение Рено измъкнаха от фалит Нисан през 1999. Продадоха по голямата част от акциите си във Волво и купиха Нисан.
  • #15
    1 rate up comment 0 rate down comment
    Анонимен ( преди 16 години )
    Както е видно, Нисан правят едни от най-здравите високопроходими автомобили, и те просто не се чупят. За какво да си купувам нов Патрол, като стария е пушка и ходя където си искам с него ? Но, имат и недомислици като Нисан Максима V6 - 143 коня ? Мицубищи също барат меча с дизелите на ВАГ, само Хонда, Лексъс и Тойота остават в играта .
  • #14
    1 rate up comment 0 rate down comment
    Laguna Fan ( преди 16 години )
    Ей TRIFORSE защо се обаждаш от коневръза?Карай си ФОЛКЩАЙГЕНА и не ни занимавай с твоите глупости!RENAULT е марка отпреди сто години и ще продължава да съществува още дълго време!
  • #13
    1 rate up comment 0 rate down comment
    C5 ( преди 16 години )
    Използването на думата "марката" в изречението ти е меко казано неуместно и говори много за познанията ти в областта на автомобилната промишленост...
  • #12
    1 rate up comment 0 rate down comment
    Badi ( преди 16 години )
    Reno vodi mn gre6na politika noviq megan e mn hubava kola osobeno 2ratkata no cenata e prekalneo visoka za klasasi a za markata da ne govrim ima 25% sreden rast v cenata s/u staroto pokolenie. Koleosa gore na snimkata e interesen SUV no i toi e ubre4en na neuspeh kakav e smisala da se proizvejda v Korea dokato doide do evropa se uspkqva 2ino i stava ne prodavaem.
  • #11
    1 rate up comment 0 rate down comment
    abvgd123 ( преди 16 години )
    В половината свят, визирайки държавите, в които присъстват. Чети внимателно преди да плюеш.