Дизеловият двигател Subaru Boxer не се нуждае от балансиращи валове, които са масово използвани при конвенционалните редови и V-образни двигатели. Отпадането на необходимостта от балансиращи валове води до намаляване на ротационните инерционни моменти и триенето вътре в самия двигател. В резултат се получава по-добро ускоряване и нисък разход на гориво.

Най-малко седем различни модела на Subaru ще бъдат представени на тунинг изложението в Токио през 2016 г.
Първият от тях ще е STI Performance Concept, който ще разполага с 2,0-литров 4-цилиндров турбо двигател, зает от моделите от Super GT шампионата. Освен това моделът ще разполага и с подобрени окачване, спирачки, екстериор и интериор.
STI Concept The Levorg също ще дебютира на изложението. Екстериорът на модела ще бъде решен в уникален син цвят - WR Blue Pearl, а сред останалите акценти ще бъдат 18-цолови алуминиеви джанти, STI амортисьори и интериор в червено и черно.
Ще бъде представен и XV Hybrid Concept STI, който ще бъде в бяло с оранжеви акценти отвън и с оранжево-бежов интериор. Освен това хибридът ще е оборудван и със STI спортни части.
Освен стандартните модели, от Subaru ще представят също и състезателни автомобили. BRZ GT300 2016 ще вземе участие в Super GT състезанията, а WRX STI NBR Challenge 2016 ще е насочен към 24 часа на Нюрбургринг.
WRX STI се очаква да бъде третият състезателен автомобил, създаден за Japan Rally Championship. CG Robot Racing 2016 пък е автомобилът, с който Subaru ще завършат серията си.
Автосалонът в Токио ще бъде отворен от 15 до 17 януари.


1