IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Volvo разработва електромобил и нова платформа

Електрическият модел на скандинавците ще е готов до 2019 г.

Volvo разработва електромобил и нова платформа

Volvo разкри плановете си за близките няколко години. Те са насочени най-вече в две посоки – създаването на електромобил, както и на нова модулна платформа, съобщава Cardrive.
Volvo разработва електромобил и нова платформа
Скандинавците споделят напълно мнението, че „зеленият” транспорт става все по-масов и затова смятат до 2019 г. да представят напълно електрически автомобил. От компанията отказват да посочат какъв ще бъде той, но според запознати става дума за кросовър.

Като част от новата стратегия за подобряване на екологичните показатели на автомобилите си във Volvo ще пуснат хибридни версии на всички свои настоящи модели. Такива ще получат и все още разработваните седани S90 и S60, които ще използват модулната платформа SPA, използвана от новия XC90.

В същото време шведите разработват и ново шаси за компактни модели. То носи името CMA (Compact Modular Architecture), като е доста гъвкаво и може да променя размерите на повечето си компоненти. Платформата ще бъде в основата на новите поколения на V40 и XC40, като ще може да бъде използвана и за напълно електрическите им версии.
Volvo разработва електромобил и нова платформа
С новото шаси Volvo Car Group ще се превърне в един от малкото световни производители, които ще разполагат с архитектура, пригодна както за стандартни автомобили, така и за електромобили и хибриди.

Снимки Volvo

Тагове: Volvo Cars
0 от 500
  • #3
    7 rate up comment 0 rate down comment
    Анонимен ( преди 10 години )
    Не знам какъв проблем имаш с Фауве, но аз съм голям фен на марката Волво и карам такъв автомобил.Тестваха едно електрическо С30, обещаваха, че ще пуснат напълно електрическа кола - а-ха да е 2015 г. после стана 2017 г., а сега стана 2019 г.
  • #2
    3 rate up comment 2 rate down comment
    Анонимен ( преди 10 години )
    Това Ще, Ще, Ще важи за вагените! Те винаги обещават, това ще направиме, онова ще направиме, тогава ще го пуснеме и като дойде време за тези обещания, проекта бил нерентабилен, не си струвало и всякакви такива глупости
  • #1
    10 rate up comment 1 rate down comment
    Анонимен ( преди 10 години )
    Ще,Ще,Ще.Само това четем от години.Нека най-накрая го направят.Тогава с кеф ще сменя сегашното си волво с електрическото!