Британското тунинг ателие Kahn Design, специализирано в доработката на всъдеходи Land Rover, публикува нови снимки на своето последно творение – спортното купе WB12 Vengeance, построено на базата на Aston Martin DB9.
Още при анонсирането на машината ателието Kahn Design я определи като „съблезъб тигър”, чийто дизайн е вдъхновен от класическите спортни автомобили на Aston Martin.
Купето се задвижва от 5,9-литров V12 двигател, развиващ мощност от 517 к.с. Стандартният Aston Martin DB9 разполага със същия агрегат, който му позволява ускорение от 0 до 100 км/ч за 4,6 секунди.
Доработката на тунинг ателието ще бъде пусната в ограничена серия, като производството ще стартира в края на тази година в Ковънтри (Вбр). Очаква се WB12 Vengeance да струва малко по-скъпо от стандартния модел, който в Обединеното кралство е оценен на 125 000 паунда (около 190 000 долара).
Снимки: Kahn Design


0