IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Ford ще прави автомобили от домати

В разработката участва и производителя на кетчуп Heinz

Ford ще прави автомобили от домати

Концернът Ford, световноизвестният производител на кетчуп Heinz и инвестиционната компания 3G Capital обединиха усилия за изследване възможностите за използване на обелките от домати при създаването на нов материал за автомобили.
Ford ще прави автомобил от домати
Агенция Ройтерс съобщава, че подразделението на Ford, което развива използването на биоматериали в автомобилната промишленост, работи върху проекта от доста време. Експертите на компанията използват остатъците от доматите, останали след производството на кетчуп, за направата на обвивка за проводници, ключодържатели и портмонета.
Ford ще прави автомобил от домати
Елън Ли

Според Елън Ли, която ръководи отделението Ford Plastics, нейният екип се опитва да намери начини за използване на отпадъци от производството на доматени изделия в автомобилната индустрия. Това ще позволи не само машините да станат по-екологични, но и по-леки. Елън Ли смята, че за целта могат да се използват кокосови орехи, ориз и дори корени от глухарчета.

Припомняме, че Ford в сътрудничество с компанията Coca-Cola разработва материали, получени от преработката на пластмасови бутилки. Те се използват за вътрешните повърхности в салона на автомобила, за обвивката на седалките, подлакътниците, вратите и подглавниците.

Снимки: Ford

 

Тагове: ford plastics
0 от 500