Шефовете на британската компания Jaguar дадоха „зелена светлина” на пускането на пазара на „заредена” версия на модела XFR, която ще има и S в името си. Спортният седан вече се тества усилено на пистата „Нюрбургринг”, като той разполага със същия агрегат, който има и суперколата XKR-S.
Двувратият модел се предлага с 5.0 литров, бензинов V8 мотор с механичен компресор. Мощността на двигателя е 550 к.с. и 625 Нм въртящ момент. От обикновената версия на XFR, тази със S в името си се различава по подобрената аеродинамична форма и фиксираният заден спойлер, разположен върху багажника.
Според изданието Autocar световната премиера на Jaguar XFR-S ще се състои на изложението в Лос Анжелис през ноември, но според други медиите тя може да бъде изтеглена и за мотор-шоуто в Париж през септември. Основните съперници на седана ще бъдат BMW M5 и Mercedes-Benz E63 AMG.


0