IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Ford се отказва от Focus RS в полза Fiesta

Компанията иска достоен конкурент на Volkswagen Polo R

Ford се отказва от Focus RS в полза Fiesta

Ford вероятно ще се откаже от пускането в серийно производство на следващото поколение Focus RS, разкриха медиите в Англия. Компанията ще заложи на пускането на Fiesta RS, тъй като този модел участва в световния рали-шампионат. Освен това версията с 3 врати на Fiesta е далеч по-предпочитана от подобна на Focus.
Ford се отказва от Focus RS в ползва Fiesta
„Версия с три врати на хечбека Ford Focus изобщо не е планирана за производство, а инженерите на компанията държат модификацията RS да бъде именно с 3 врати. Така че напълно нормално е изборът да падне върху по-малкия хечбек Fiesta”, категорични са експертите от изданието Autocar.

От самата компания потвърждават подобни намерения, като не крият, че разработката на Focus RS все още не е започнала. От Autocar посочват и още една причина, поради която Ford ще заложи на Fiesta за създаването на подобен модел. Един от основните конкуренти на пазара – Volkswagen, подготвя Polo R, с което ще участва в световния рали-шампионат и именно Fiesta RS трябва да се противопостави успешно на този автомобил.

Единственият проблем в случая е, че дори и най-мощната Fiesta не може да се сравни с последния Focus RS, чиято мощност бе 300 к.с. Очаква се Fiesta RS да разполага с около 220-240 к.с.

Тагове: polo r fiesta rs Focus RS
0 от 500