.jpg)
Една от премиерите на щанда на Renault в Пекин е моделът Talisman. Това е луксозен седан, който се превръща във флагманът на марката за китайския пазар.
Обявен като "небрежно луксозен автомобил, предназначен за млади бизнесмени, които знаят стойността на парите", моделът ще получи няколко мощни бензинови двигателя и богато, луксозно оборудване.
.jpg)
Тъй като Talisman е изграден на базата на седана SM7 на южнокорейската компания Samsung Motors, която е собственост на Renault, двигателите, които ще го задвижват ще бъдат аналогични с тези на корейския луксозен автомобил. Това са два 6-цилиндрови бензинови мотора – с обем 3.5 литра и мощност 260 к.с. (330 Нм), и 2.5-литров с мощност 190 к.с. и 243 Нм.
Габаритите на Renault Talisman са 5 м дължина, 1.93 м широчина и 1.5 м височина. Моделът ще стъпи на пазара в Китай през средата на месец юни. Цените се очаква да започват от около 30 000 евро.

