Японският концерн Nissan смята да се намеси в борбата за клиенти на достъпните спортни автомобили, като ще пусне на пазара най-евтината си кола от този сегмент. Сега такава е Nissan 370Z. Главната цел на новия модел ще бъде да се конкурира с Toyota GT 86 и Subaru BRZ, които бяха показани в края на миналата година.
Nissan Silvia (s15)
Основният подръжник на подобна идея е главният дизайнер на Nissan Широ Накамура. Пред изданието CarAdvice японецът заяви, че е време Nissan да обърне сериозно внимание на пазара на по-евтини спортни машини.
„За разлика от Toyota GT 86 и Subaru BRZ, които бяха направени със съвместните усилия на две компани, ние можем сами да се справим с подобна задача – обясни Накамура. – Преди обаче да започнем подобно нещо, трябва да решим какво ще представлява следващото поколение на 370Z”.
Nissan 370Z
Според медиите новата машина ще бъде приемник на Nissan 200SX (на снимката), познат още като Silvia. Новата версия ще получи 2.0 литров бензинов турбомотор, чиято тяга ще се предава на задните колела. Мощността му ще бъде над 200 к.с.
Конкурентите на бъдещия спортен модел на Nissan - Toyota GT 86 и Subaru BRZ, се предлагат с атмосферен 2.0 литров мотор, който има 200 к.с. и 205 Нм въртящ момент. При тях може да се избира между 6-степенна механична скоростна кутия или автоматик със същия брой предавки.


9