
Бившият дизайнер на BMW Кристофър Чапмън започва работа в Hyundai, съобщиха от корейския концерн. Той ще оглави дизайнерския център, разположен в Ървин (Калифорния). Чапмън ще отговаря за разработката на бъдещите модели на корейците, както и за концептуалните им проекти.
Чапмън работи повече от 22 години като дизайнер. Преди да отиде при корейците, той бе на служба в на Isuzu и BMW. При баварците Чапмън отговаряше за създаването на компактния кросовър X1, както и за разработката на BMW 1-Series във варианта купе. С негова помощ са създадени също така X3 и роудстърът Z4.
През 2008 г. Чапмън оглави дизайнерското подразделение DesignworksUSA, където му се наложи да работи по екстериорния дизайн не само на автомобили, но и на самолети, лодки и обществен транспорт.


3