IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Разкриха мистериозен концепт на Lexus

Луксозно купе на базата на LS, което ще конкурира Mercedes-Benz SL и BMW Серия 6.

Разкриха мистериозен концепт на Lexus


Този януари на автомобилното изложение в Детройт Lexus ще представи нов концептуален модел, наречен LF-Lc. Японците вече показаха няколко тийзър изображения на модела, с които планираха да разкриват концепта парче по парче, но снощи американското издание Road & Track наруши ембаргото и показа возилото в пълния му блясък.

От снимката на возилото, което ще краси корицата на януарското или февруарското издание на Road & Track, става ясно, че това е купе модел в стила на LFA и новия GS. Към момента няма никаква конкретна информация за концепцията LF-Lc, но от името й можем да предположим, че това ще бъде спортен модел с две врати, който най-вероятно ще представлява купе версия на луксозния LS и ще конкурира на пазара Mercedes-Benz SL и BMW Серия 6.


Концепцията е особено важна за Lexus, тъй като именно с този модел японците ще разкрият как ще се развива дизайнерския език на марката в близко бъдеще.

Очаквайте подробности.

Тагове: lexus lf-lc
0 от 500
  • #16
    14 rate up comment 16 rate down comment
    Анонимен ( преди 13 години )
    Виж тойота с хюндай по-върви да сравнявате, или по-добре със тата моторс!
  • #15
    23 rate up comment 12 rate down comment
    Чекора / Мамуля ( преди 13 години )
    Съжалявам, чалгарски, ама не си подготвен по темата просто. Лексус винаги са били технологично над БМВ и Мерцедес, още с излизането си.
  • #14
    12 rate up comment 10 rate down comment
    до Чекора / Мамуля ( преди 13 години )
    Ти наясно ли си какво е минималистичен дизайн?
  • #13
    11 rate up comment 17 rate down comment
    Анонимен ( преди 13 години )
    Японски фенове, не изпадайте в амок http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BC%D0%BE%D0%BA Някък си не върви да сравнявате Мерцедес с Тойота.
  • #12
    8 rate up comment 17 rate down comment
    Анонимен ( преди 13 години )
    Продажбите на БМВ и Мерцедес били паднали. Паднала ти е тухла на главата на тебе. Трошльота като реши да направи премиум клас и започна с копия на Мерцедес, станаха за смях на целия свят. Да пробутаха доста бройки в САЩ, но главно заради по-ниската си цена и фалшивите реклами че осигуряват почти същото като БМВ и Мерцедес, обаче вече и там номера не минава и хората предпочитат да купуват по-скъпите немски премиум пред фалшивите и евтини японски глупости. тази година ги смляха от сервизни акции.
  • #11
    16 rate up comment 7 rate down comment
    Чекора / Мамуля ( преди 13 години )
    По темата - страхотна концепция. Осъвременен вариант на LFA roadster концепцията от 2008. Минималистичен и изчистен дизайн и елегантни пропорции. Дано серийния вариант не е много по-различен.
  • #10
    21 rate up comment 5 rate down comment
    Николай ( преди 13 години )
    А бе, какво се ядете само: японска, немска. Просто този път са направили нещо наистина добре изглеждащо.
  • #9
    24 rate up comment 7 rate down comment
    Чекора / Мамуля ( преди 13 години )
    И защо да не конглокира БМВ и Мерцедес? Като се появи Лексус през 89-та защо продажбите на БМВ и Мерцедес в щатите паднаха на половина?А Лексус е много по-премиум марка от БМВ и Мерцердес - не предлагат евтини подобия на автомобили като 116д или А-класа само и само да продават повече бройки. В технологично отношение пък са едно-две поколения напред с хибридите, а дизелите просто противоречат на разбирането за премиум автомобил. Но малоумния фен на авто-чалгата няма как да ги проумее тия неща, т
  • #8
    23 rate up comment 7 rate down comment
    Дошо до БМВМ3 ( преди 13 години )
    Я кажи колко са зле Тойота бе Беемвист айде дай да ти чуем умствените проникновения.Коя е колата на БМВ, която да може да се противопостави не само с времена на пистата, но и от технологична гледна точка на LFA?A това на снимката е просто уникалната машина.JAPAN POWER!
  • #7
    7 rate up comment 13 rate down comment
    bmw ( преди 13 години )
    а bmw серия 6 си е съвсем различен автомобил