Очаква се да се появи на пазара през 2013 година. Снимките са направени в Германия, където колата преминава през тестове.

При този прототип е изчезнал фалшивият преден спойлер от предишни прототипи, което позволява да се придобие по-добра представа за дизайна, макар маскировката да е все още много тежка. Все пак личи, че този модел на BMW ще бъде директно противопоставен на новия Mercedes B-Class.

Двигателите за модела с предно предаване все още се пазят в тайна, но най-вероятно повечето от тях ще бъдат с четири цилиндъра. Все още не е ясно и как ще бъде наречен модела. Говори се обаче, че този модел може да стане родоначалник на ново семейство 1-Series, а сегашните автомобили от 1-Series да станат 2-Series.
.jpg)
Друга възможност е моделът с предно предаване да бъде обозначен като 1-Series GT.


4