Както е известно, разработката на ново поколение на серийния Defender вече върви. Според предварителната информация, този модел ще се прави на изцяло нова платформа. Както досега, SUV модела ще се предлага в няколко модификации, включително с три врати и този път дори като пикап.

Все още не е изключено за да се държат разходите ниски, Land Rover да използва платформата на Discovery. Тя ще позволи да се използва пневматично окачване, както и да има и лекотоварни версии с фургон или открити модификации с мек сгъваем покрив.
Очаква се Land Rover Defender от ново поколение да се предлага с дизелов двигател 2.2 литра и четири цилиндъра, като този, който сега се монтира на Freelander.
Ще има и версия с по-голям дизел, с обем2.7 литра, познат сега от Discovery. Сегашното поколение на Defender се предлага само с дизелов двигател с обем 2.4 литра и мощност 122 к.с. който се комбинира с механична трансмисия с 6 степени.
Фирмата планира новата генерация на Defender да се продава 3-4 пъти повече от сегашната, която през миналата година е реализирала около 18 000 продажби.
Моделът Defender се прави от 1983 година, а наскоро се появи информация, че фирмата обмисля дали този модел има по-дългосрочно бъдеще или предстои окончателно прекратяване на производството след няколко години.
Вероятно това ще стане ясно от успеха или неуспеха на новото поколение на Land Rover Defender.


0