IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Официално - новото Renault Koleos

Боядисано в цвят Cayenne.

Официално - новото Renault Koleos

След появилите се снимки на модернизираният Renault Koleos от миналата седмица, французите показаха возилото официално. Главните промени по автомобила засягат екстериора, интериора и двигателите (дизеловите), които се отличават с по-малък разход на гориво и съответно по-малко вредни емисии.

Отпред модернизираният Koleos е получил нова хромирана радиаторна решетка и нови фарове, които продават на колата значително по-динамичен вид. Нови са и страничните огледала, които вече се оборудват с мигачи с LED индикатори.

Отзад нещата са останали почти непроменени, както и отстрани. Добавени са единствено нови джанти и нови цветове, сред които оранжевият Cayenne цвят (на снимката).

По-силно изразена промяна се открива в интериора, където са интегрирани уреди с нов дизайн, нови тапицерии за салона, а самото табло е изградено от нов по-качествен материал.

Добавени са също така нови места за малки предмети в салона, чийто обем достига 70 литра. Налична е и системата Easy-Estate, която прибира задните седалки с едно движение отваряйки багажно пространство с равен под и обем 1380 литра.

В салона могат да бъдат интегрирани навигационна система TomTom, аудио от Bose, електрическа ръчна спирачка, безключов достъп до купето и стартиране на двигателя с бутон, и други.

Обновеният Koleos също може да се оборудва с 4х2 или 4х4 задвижване, което идва директно от Nissan. В зависимост от пазара возилото може да бъде поръчавано с дизеловия M9R двигател с две мощности разновидности (150 к.с. или 175 к.с.) или с бензиновия TR25 със 170 к.с.

Инженерите на алианса са оптимизирали работата на трансмисиите и двигателите, постигайки редуциране на вредните CO2 емисии при дизеловата 4х2 версия със 150 к.с. до 148 гр/км. При по-силния дизел емисиите са свалени до 166 гр/км.

Европейския дебют на обновения модел ще бъде през септември във Франкфурт. Както и досега, кросоувърът ще се сглобява в Южна Корея в завода на Renault Samsung Motors.

Всички снимки

 

0 от 500
  • #8
    4 rate up comment 0 rate down comment
    zoom-zoom ( преди 14 години )
    e takuv suv i na jena mi ne bih kupil, ka moli za sebe si...tqsno i visoko=nestabilno, da ne govorim za design-a, po-skoro lipsata mu...po-dobre da vzemat i te kato citro da si slojat emblemata na nqkoi qponski...a si imat nissan...
  • #7
    7 rate up comment 0 rate down comment
    Ле-леее.. ( преди 14 години )
    Тия от рено коооолко са по-назад от Хюндай/Киа, а уж и това се правело в Корея!!Вижте новият Sportage на Киа къде е ...а после това недоразумение.
  • #6
    5 rate up comment 4 rate down comment
    Ясен ( преди 14 години )
    Доскоро смятах KIA Sportage(стария модел) за най-грозния SUV, но това ми разбива детските мечти. То бива грозотия, но чак толкова не може да е истина. Поне се надявах, че с фейс лифта ще го променят, а то някъв кьорфишек излезе.
  • #5
    7 rate up comment 0 rate down comment
    Мишо ( преди 14 години )
    Не ми е ясно как така на X-Trail-а махнаха дизела 173 к.с. защото имаха проблеми с филтъра за твърди частици, а на Колеоса му сложиха 175 кс. Ако някой знае нещо по въпроса, моля кажете.
  • #4
    11 rate up comment 10 rate down comment
    Niki ( преди 14 години )
    За техническите характеристики нямам нищо против, но как така и не се научиха да обръщат внимание на дизайна тия франсета!?! Честно, същия грозник е и като първата фаза.
  • #3
    11 rate up comment 8 rate down comment
    OPC ( преди 14 години )
    Това го видях на живо към Бургас. На картинка изглежда доста по-добре! Реалността обаче е трагична.
  • #2
    14 rate up comment 9 rate down comment
    гражданин ( преди 14 години )
    ужас-прилича на корейско мамино изчадие-скука
  • #1
    5 rate up comment 11 rate down comment
    az ( преди 14 години )
    purvi