IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Новини от Lotus

Британската фирма Lotus отлага за неопределен срок производството на Elan от ново поколение.

Новини от Lotus
Според изданието Autoblog и списание Evo, това е съобщил директорът на фирмата Дани Бахар. Концепцията на новата генерация на Lotus Elan беше представена на автомобилния салон в Париж през миналата година.
 
 
Колата беше с бензинов турбодвигател с 6 цилиндъра и обем 4.2 литра с мощност 450 к.с. С него автомобилът е способен да ускори от място до 100 км/час за 3.5 секунди.
 
Според Бахар, по своята идеология този автомобил е бил близък до спортния автомобил Evora и новият Elan може да стане вътрешна конкуренция за Evora.
 
 
Бахар потвърди, че Lotus разработва собствен двигател с 8 цилиндъра, който ще се монтира в бъдеще на Esprit, Elite и, вероятно Eterne. Двигателят се разработва под ръководството на конструктор работил за AMG, създал двигатели за Mercedes-Benz SLS AMG и двигателя V12 за Pagani Zonda.
 
 
Според Дани Бахар новият двигател с 8 цилиндъра ще има мощност от около 550 к.с., който ще се комбинира с механична скоростна кутия. Изпитанията на новия двигател ще започнат тази есен, като специален прототип на Lotus Esprit ще премине тестове на пистата Нюрбургринг.
 
Дани Бахар потвърди също, че се работи над нови поколения на Elise и Exige, които ще са по-комфортни и приспособими за ежедневна употреба от сегашните.
0 от 500
  • #6
    3 rate up comment 1 rate down comment
    Klior ( преди 15 години )
    Това на снимката е готино.Защо ли го не пуснат,ще се купува мисля.Другите марки си пуснаха съперници на съперниците си върху своите си модели и гледам всичкото това се купува.Пък от Лотус се плашат.Класика,егати животното дет си го поставил!
  • #5
    3 rate up comment 2 rate down comment
    Energi ( преди 15 години )
    E Lotys si e Lotys! Aide Razmazvaite!Klasika,tyi ste litne :)
  • #4
    1 rate up comment 8 rate down comment
    TURBO_CHARGED ( преди 15 години )
    oh ohporedniat murtvec sred karucite
  • #3
    4 rate up comment 2 rate down comment
    Анонимен ( преди 15 години )
    До Лотус:Действайте,чакаме!Класика,бре какъв беше този звяр!
  • #2
    4 rate up comment 2 rate down comment
    OPC ( преди 15 години )
    Братле евала трябва да пишеш статии за автомобили а не просто да превеждаш това, което се пише в някой друг сайт.
  • #1
    7 rate up comment 3 rate down comment
    KLASIKA ( преди 15 години )
    Щом ще е вътрешна конглокенция ,да не го пускат.И без това колите им са блестящи!Ами нека по добре се съсредоточат и да пуснат новия"Esprit"!Очакваме нов живот на ЛЕГЕНДАТА!Стария ги разбиваше до скоро!45г. един и същи модел!!!!Другите се сдухваха от нови разработки,а"Esprit"само си го произвеждаха!!!Правеше им показно и то с 4 цилиндров двигател!!!!Но какви характеристики!!!:350 к.с.282 км. в часот 0 до 100 за 4,5 сек.ЧЕ КАКВО ПОВЕЧЕ !!! http://***.lotusespritturbo.com/Lotus_Esprit_Sport_350_White.JPGhttp://***.sport-cars.org/site_img/large/lotus-esprit-v8-1.jpgОчакваме да го пуснат и да довърши:РАЗРУШИТЕЛНОТО СИ ДЕЛО...:)Аз си го представям опростен,безкомпромисен спортист,както бешедосега,но с характерните форми от новите модели и близко до ЕлисСамо,че огромен,на към премиум сегмента,но една идея по-надолу.С съвършенно прости,но магнетични форми и модифициралгеннитекорени на легендарните си модели.Поне съм нарисувал това на което лично аз бих се гордял да секача и няма да ме е срам!Няма да се сливам с унифициранитеспортни модели:http://prikachi.com/images/650/3357650s.jpgНо аз съм убеден,че така мислят и от Лотоси очаквам трепетно новия Lotus Esprit !