IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Най-добрите марки на 2015 година

Класацията на Consumer Reports е оглавена от Lexus, Mazda, Toyota, Audi и Subaru

Най-добрите марки на 2015 година

Американското издание Consumer Reports разпространи ежегодната си класация за най-добрите автомобили марки в света. Тя е базирана на редица фактори, като за втора поредна година лидер е японската Lexus. В дъното пък са класирани Ford, Dodge, Mini, Jeep и Fiat.

Класирането е съставено чрез бал, който се образува от оценките при пътните тестове на моделите на всеки производител, както и от средната оценка за надеждността на машините.
Най-добрите марки на 2015 година
Снимка: Ройтерс

Лидерът Lexus получава общ резултат от 78 точки, като калкулира и най-високата оценка за надеждност. Пътното поведение на моделите на марката е оценено със 76 т. "Lexus се доказва като производител на много надеждни, тихи и луксозни коли", споделят американците.

Второто място е за Mazda, която регистрира общ рейтинг от 75 точки. В категорията "пътно поведение" японската компания също регистрира висок резултат - 76 т. "Mazda предлага изцяло нова гама модели. Такива чисто нови коли не рядко страдат от различни проблеми. Тази марка обаче е изключение от правилото", споделят от Consumer Reports.

Челната тройка се попълва от още един японски производител. Това е Toyota, чийто общ резултат е 74 точки. В категорията за пътно поведение оценката е 72 т. "Toyota се е фокусирала върху конструирането на солидни и много надеждни коли, които освен това са комфортни, приятни за шофиране и много популярни на пазара", отсичат от Consumer Reports.

Четвъртото място е за Audi, която генерира общ резултат от 73 точки. Оценката на германската марка за пътно поведение е цели 81 точки.

Subaru също генерира общ резултат от 73 точки, но е класирана на пета позиция. Причината е по-слабото представяне при пътните тестове в сравнение с Audi - 73 т.

В топ 10 попадат още Porsche (70 т. общ резултат и 84 т. за пътно поведение), Buick (69 т. общ резултат и 76 т. за пътно поведение), Honda (69 т. общ резултат и 71 т. за пътно поведение), Kia (68 т. общ резултат и 73 т. за пътно поведение) и BMW (66 т. общ резултат и 82 т. за пътно поведение).

Volvo е класирана на място 12, а след нея се нарежда Hyundai. Volkswagen е позиционирана на позиция 15, Nissan - на 18, а Mercedes-Benz - на място 21.

В дъното на класацията са Ford, Dodge, Mini, Jeep и Fiat, позиционирани съответно на позиции 24, 25, 26, 27 и 28.

Марки като Jaguar, Land Rover, Maserati, Mitsubishi, Ram, Smart и Tesla не фигурират в класирането, тъй като изданието не разполага с достатъчно данни, за да състави оценка, се казва в съобщението от Consumer Reports.

Тагове: Consumer Reports
0 от 500
  • #42
    6 rate up comment 0 rate down comment
    Дошо ( преди 9 години )
    За пътното поведение на Алуди имаше тема във Алуди форума в която един пич с Мазда и то 323 искаше да купува А5 2.0TDi на предно.Чудеше се за Алудито понеже му харесва на дизайн иначе казваше, че Маздата(пак да кажа 323!) е много по-добра по завоите.Смятайте за какво става въпрос!Темата е от около две години, ако ви се занимава потърсете.
  • #41
    2 rate up comment 1 rate down comment
    Дошо до Четиво за... ( преди 9 години )
    Да оставим Ауди и ФВ,но да класират като по-добри автомобили Тойота и Мазда от МерцедесНяма какво да ги оставяме.Виж на еленовия тест какво става с Мерцедес Еклас и как се представя Мазда.Аман от дечурлига.
  • #40
    7 rate up comment 0 rate down comment
    Дошо ( преди 9 години )
    Провери им форума.2012 февруари масово се бяха отказали да си карат Алудитата на -12, че им замръзваха спирачните помпи.Ореваха форума.Голям кеф беше.Сега може да им се е случило друго интересно нещо.Тия таралясници винаги има с какво да те изненадат.
  • #39
    7 rate up comment 2 rate down comment
    Анонимен ( преди 9 години )
    Абе в София стана -10 и VW-гените по улиците драстично намаляха?Странна работа пък били много здрави и надеждни уж.. Гледам италиански варели палят и тръгват, а пасати и гоуфчета викат "Тц".
  • #38
    5 rate up comment 3 rate down comment
    Анонимен ( преди 9 години )
    Кире, много ти миришат чорапите за подобната на тухла четворка Г-класа. Карай си гоуфчето и не се обаждай! Още повече за мъжките и женските коли, за да не се окаже, че си от нежната половина.
  • #37
    7 rate up comment 0 rate down comment
    до: ММ ( преди 9 години )
    Комплексаря на форума да говори за комплекси?!?!?Господи до къде стигнахме...Явно и логиката ми изобщо не е разбра, но си е за твоя сметка. Който има акъл ме е разбрал. За теб, като гледам не се отнася!
  • #36
    1 rate up comment 7 rate down comment
    ММ ( преди 9 години )
    По твоята логика човек се жени след допитване до махалата коя е най-добра в леглото. Не си разбрал и усмивката в поста...Както и да е, светът е пълен с комплексари, готови да оценят всичко.
  • #35
    6 rate up comment 0 rate down comment
    Анонимен ( преди 9 години )
    еходно, да се чете ехидно. Неволна грешка. Сори!
  • #34
    10 rate up comment 3 rate down comment
    до: ММ ( преди 9 години )
    Аз лично винаги чета отзиви от ползватели и после си купувам колата...Ако повечето хора правеха, като теб, то немските марки щяха да фалират! Освен, ако не си мазохист разбира се и да искаш въпреки всичко да си вземеш нещо от което доказано ще те боли и то най-много джоба....но като излезеш с нея за ръка, ти се иска да кажеш: Това е моята жена!И хората около теб еходно да се подсмихват, знаейки, какви cвирки прави тя и колко е добра в леглото. *** за такива бaлaмурници се женят...
  • #33
    2 rate up comment 9 rate down comment
    ММ ( преди 9 години )
    Пичове, колко от вас си избраха колите по класациите? Аз лично винаги чета отзиви от ползватели и после си купувам колата, която съм харесал, но вече подготвен за това, което ме чака. :-) Както веднъж казах, колата е като жената- никой не знае колко хубаво готви или какви сви...и прави, но като излезеш с нея за ръка, ти се иска да кажеш: Това е моята жена! :-)