IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Черно море

Доминацията на Хамилтън във Формула 1 продължава

Световният шампион записа трета победа за сезона

Люис Хамилтън и Mercedes-AMG продължават доминацията си в световния шампионат на Формула 1. Британецът, който е и настоящият носител на титлата, спечели трета победа в общо 4 старта от началото на първенството, след като триумфира за Голямата награда на Бахрейн.
Хамилтън стартира от първа позиция и на даде възможност на никой от преследвачите да оспори лидероството му. Втори, благодарение на отличната си тактика, завърши Кими Райконен (Фин, Ferrari), който за първи път през сезона се качи на почетната стълбичка. Финландецът успя в предпоследната обиколка да изпревари другия пилот на Mercedes-AMG Нико Розберг (Гер), останал трети.

Стартиралият от втора позиция Себастиан Фетел (Гер, Ferrari) сам провали състезанието, след като 20 обиколки преди края излетя от пистата и счупи предния си спойлер. Наложи се германският пилот да влезе в бокса за смяна на повредения елемент, което в крайна сметка го прати на пета позиция.

Четвърти до финала стигна Валтери Ботас (Фин, Williams), а шести остана Даниел Рикиардо (Авл, Red Bull). В първата десетка успяха да влязат още Ромен Грожан (Фр, Lotus), Серхио Перес (Мек, Force India), Данийл Квят (Рус, Red Bull) и Фелипе Маса (Браз, Williams).
Успехът позволи на Хамилтън да увеличи аванса си в генералното класиране. Световният шампион вече има 93 т., докато вторият – Розберг, е с 66. Фетел събра 65, докато Райконен е с 41. Следват Маса и Ботас съответно с 31 и 30.

При конструкторите Mercedes-AMG води със 159 т. срещу 107 за Ferrari. Трети е тимът на Williams с 61. Следващия старт е на 10 май за Голямата награда на Испания.

Снимки: gpupdate

Тагове: mercedes amg