fallback

Fiat Topolino се завръща

Възроденият микро автомобил на Fiat, Topolino скоро ще бъде на пазарите в Европа и света.

Той предлага две места и ще бъде предназначен както за развиващите се световни пазари, така и за пазарите в по-богати страни. В моделния ред на Fiat, Topolino ще бъде позициониран под Panda и 500В момента обаче, във Fiat обмислят на кои европейски пазари да бъде пуснат този модел. „Topolino е интересен за много глобални пазари, но специално в Европа ще обмислим доста точно на кои пазари да го пуснем. Това е така, защото на Стария континент ние сме представени доста добре в сегмент А. Трябва да преценим също и какво ще става в този сегмент, когато в него навлязат много производители от Азия, включително от Китай”, казват от фирмата. Опасенията на Fiat са, че в този сегмент на пазара ще се предлагат много евтини коли от Китай и Индия, като някои от тях дори ще използват технологии от Fiat. Наскоро Fiat направи смесена фирма с Guangzhou Auto Group. Започна и строителството на завод на GAC-Fiat, който ще произвежда по 140 000 автомобили годишно и по 220 000 двигатели. Topolino ще се предлага в Европа с бензинов турбодвигател с два цилиндъра от семейство Multiair. Двигателят има работен обем 900 см3 и ще предлага мощност от 90 к.с. Вредните емисии от СО2 при Topolino няма да надхвърлят 89 г/км. Цената на Topolino все още не е ясна, но ще бъде по-ниска от тази на 500.  
Тагове:
fallback
  • #16
    Анонимен ( преди 15 години )
    да де,Фиат 500 е на "лифтираната" платформа от 1996.Добре,че са Форд иначе Фиат да са фалирали вече
  • #15
    Батето ( преди 15 години )
    Какви фиатчета бе,професоре,модела 500 се прави от 2007,а Форд Ка - от 1996! Капито,рагаци?
  • #14
    Анонимен ( преди 15 години )
    не е лошо,че Форд са ударили едно рамо на италианците
  • #13
    IT. ( преди 15 години )
    da taka e novoto Ka e na platformata na Fiat Panda vsashnost toi i 500 e na tazi platforma :) Misla che i 3te koli sa dosta spoluchkivi :) aa 500 e istinski hit samo deto e bezbojno skap da mu se nevidi :)
  • #12
    Анонимен ( преди 15 години )
    *** Форд Ка се произвежда на платформа предоставена от ФИАТ която е собственост на модела ФИАТ 500. Помивки които не знаят нищо от автомобили да не се обаждат . Особедно като този последния индивид Асанчо-каруцара. *** за теб каруцата е единственото превозно средство което можеш да претежаваш и управляваш. Тук е авто форум , бягай в каруцарския.
  • #11
    Асанчо ( преди 15 години )
    По всичко личи,че ще е на платформата на бай Цоне Каруцаро.
  • #10
    истината за фиат ( преди 15 години )
    добре,че Фиат ползват платформата на Ford Ka,че италианците да имат една по-свястна кола
  • #9
    xaxa ( преди 15 години )
    По скоро ще е на платформата на Панда :http://axm-auto.com/news.php?news_id=151
  • #8
    Луд ли си ( преди 15 години )
    Кой ти каза че е на платформа на Форд Ка а ?А замислял ли си се Форд ка на чия платформа е ?Сигурно не си ,но аз ще ти кажа Фиат 500.Но тук платформата със сигурност няма да е същата ,само стой и гледай как ще прати подяволите IQ на Тойота
  • #7
    китаец ( преди 15 години )
    трябва бързо да сваляте цените защото жълтите ще ги отнесат, като куцо пиле домат :)))
fallback
Последни