fallback

Дефектно съединение провалило Toyota на "Льо Ман"

Японците все още не знаят каква е причината за повредата

Дефектно съединение между турбината и интеркулера е станало причина един от двата спортни прототипа на Toyota да се размине с победата в легендарното състезание "24 часа на Льо Ман", проведено миналата седмица. Това съобщи представите на тима пред изданието Motorsport.Болидът на японците водеше в надпреварата, но в последната обиколка се появи дефект в електронното управление на турбината. От отбора са реагирали незабавно и са променили настройките от разстояние, но вече е било късно и автомобилът не успя да завърши надпреварата. В момента отборът провежда вътрешно разследване, но се изключва възможността проблемът да е бил свързан с повредата, която болид на тима получи по време на състезанието на "Спа" през май.По време на "24 часа на Льо Ман" прототипът Toyota TS050 Hybrid уверено вървеше към крайна победа, но в последната обиколка загуби мощност. Когато до финала на състезанието оставаха само 3 минути и 25 секунди, колата на екипажа Кадзуки Накаджима, Себастиен Буеми и Антони Дейвидсън спря на старт-финалната права и бе задмината от автомобила на Porsche, който в крайна сметка завърши на първо място в класирането.Машината на Toyota така и не стигна до финала, а втори в състезанието финишира другият болид на тима, управляван от пилотите Стефан Саразен, Майк Конуей и Камуи Кобаяши.Снимка: Toyota Motorsport

Тагове:
fallback
  • #6
    Alien ( преди 7 години )
    Le Mans 24 ne e samo Toyota vs Porsche!Sashto aktualna e pobedata na Ford GT v svirepata gonka s Ferrari v klas GTE.A mezhdu drugoto Toyota TS050 Hybrid se proizvezhda ot Toyota Motorsport GmbH v K
  • #5
    Анонимен ( преди 7 години )
    Mdaa, izvoda e che Porsche moje daizprevari Toyota samo ako toyotata e spriala! A Audi dori I togava he moje da ia izprevari.
  • #4
    Toyota Ще пуснат специална серия Приус. Ще се казва "Final Lap Edition".
  • #3
    господа вие май никога не сте се състезавали за нещо.хич да не е си е гадно сума ти време да даваш максимума си и в последния момент "едно камъче" да те провалией тва си беше кофти късмет.
  • #2
    "Дефектно съединение провалило Toyota на Льо Ман"....еми то и останалите учасници имаха проблеми и дефекти през цялото съзтезание , иначе Тойтата нямаше да е отпред и да води....важно е кой накрая минава финала първи...