fallback

Розберг победи Хамилтън в Австрия

Проблем с едно от колелата изхвърли Фетел от първата тройка

Пилотът на Mercedes AMG Нико Розберг (Гер) спечели Голямата награда на Австрия, кръг от Световния шампионат във Формула 1. Още на старта немецът изпревари своя съотборник Люис Хамилтън (Вбр) и постигна третия си успех за сезона.Хамилтън финишира втори, а трети остана Фелипе Маса (Браз, Williams), който успя до финала да удържи атаките на Себастиан Фетел (Гер, Ferrari). Четирикратният световен шампион стартира трети, но проблем с едно колелата при влизането в бокса го забави и в крайна сметка го изхвърли от Топ 3.Пети и шести в Австрия останаха Валтери Ботас (Фин, Williams) и Нико Хюлкенберг (Гер, Force India). Места в първата десетка намериха още Пастор Малдонадо (Венец, Lotus), Макс Верстапен (Хол, Toro Rosso), Серхио Перес (Мек, Force India) и Даниел Рикиардо (Авл, Red Bull).Надпреварата ще се запомни и жестоката катастрофа оше в първата обиколка. Кими Райконен (Фин, Ferrari) не успя да овладее болида си в един от завоите и засече Фернандо Алонсо (Исп, McLaren). Колите се удариха в мантинелата край пистата, но двамата световни шампиони се отърваха без наранявания.В класирането все още води Хамилтън със 169 т., следван от Розберг – 159. Трети е Фетел със  120, а четвърти Райконен със 72. Пети и шести са Ботас – 67 и Маса – 62. Следващият старт от шампионата е за Голямата награда на Великобритания на 5 юли.Снимка: gpupadte