15-годишен футболист потроши Aston Martin при катастрофа в Санкт Петербург, съобщава руското издание Life News. Неправоспособният водач купил колата преди дни, като новогодишен подарък.

Изданието посочва, че младежът се казва Костадин и е вратар на местния футболен отбор Zenith-84. Той закупил употребяваната кола на 31-ви декември от мъж на име Димитри. Пред руското издание той споделя, че момчето и други двама тинейджъри дошли да огледат луксозния Aston Martin, след което го платили с пари в брой. Футболистът, който все още няма шофьорска книжка, помолил Димитри да остави колата в центъра на града и обяснил, че по-късно ще се върне със своя баща, за да я приберат.
Какво се е случило след това към момента не е ясно. Знае се обаче, че само няколко дни по-късно Костадин катастрофира с новия си Aston Martin, въвличайки в инцидента и още един автомобил - Volkswagen Tiguan. А след това излиза от колата и напуска местопроизшествието.

"Спрях на кръстовището и се огледах, нямаше коли. Докато преминавах през него обаче от дясната ми страна изскочи Volkswagen Tiguan и ме блъсна", обяснява младежът пред Life News, уточнявайки, че неговата скорост е била не повече от 40-50 км/час, докато другата кола се е движела с поне 80 км/час.
При катастрофата няма пострадали хора. Това обаче съвсем не оправдава младия футболист. Той вече е изправен пред няколко обвинения, включително за шофиране без свидетелство за управление и за бягство от мястото на произшествието.
Снимки: Twitter
Още по темата:
17-годишен размаза BMW 2002
Пиян отстъпи волана на 8-годишния си син


0