fallback

Новата Годзила пристигна в Европа

Ускорява от място до 100 км/час за нищожните 2.7 секунди

Тагове: Nissan GT-R
fallback
  • #127
    K&G ( преди 11 години )
    Със сигурност, не е минус в момента,не мога да ти обясня с няколко реда,бих посочил пример със силната йена,и влиянието и към Японската икономика,опитвам се да събера всичко с най-малко думи.
  • #126
    Анонимен ( преди 11 години )
    Няма какво да ми обясняваш. Не разбрах защо силната вездесъща Рубла не е международна валута,а гадния Долар.
  • #125
    КГБ&Казанова ( преди 11 години )
    Заслужавам поне едно БЛАГОДАРЯ !!!Ако имаш неясноти,мога да ти разесня.!!!
  • #124
    K&G-КГБ ( преди 11 години )
    САЩ за пореден път се оплакаха от Китай в Световната търговска организация (СТО). Този път за ожесточаване на квотите за износ на редки метали. САЩ твърдят, че ограничение от Китай на износа на тази суровина, а също на волфрам и молибден, довело до увеличение на цените н пазара. Искът в СТО бил подкрепен от Европейския съюз и Япония.В четвъртък Китай отхвърли тези обвинения. Официалният представител на министерството на търговията Шен Данян заяви, че става дума не за ограничение на свободата на търговия. Китай регулира квотите за износ за защита на природата, тъй като производството на редки метали е съпроводено със силно негативно влияние на околната среда. Освен това, по такъв начин страната се опитва да запази природните си ресурси, които не могат да бъдат възобновени.Руски експерти смятат, че спорът може да бъде решен в рамките на СТО. САЩ и Китай един за друг са най-големите търговски и икономически партньори и затова те не са заинтересовани от по-нататъшно засилване на и без това острите противоречия, отбеляза аналитикът от Института за Далечния изток на Руската академия на науките Людмила Бони:- Конглокенцията и съперничеството между тях винаги присъства. Мисля, че между тях няма да се разпали търговска война.Но самият проблем за достъпа до редки метали все повече придобива геополитическо значение тъй като те се използват в основните компоненти в електрониката и военната сфера. Освен това, редките метали и сплави се използват при производството на хибридни двигатели и акумулаторни батереи за колите, които се движат с електричество. Ето защо миналата година Китай и Япония действително се оказаха на прага на нова търговска война, когато най-големият световен производител на редки метали Баотоуската китайска компания прекрати производството им за да не допусни нова падане на световните цени. На Япония се падат 90% от китайския износ на тази суровина. Инцидентът само подтикна автогигантът Тойота в съкратени срокове да завърши създаването на хибридни индукционни двигатели за коли без използване на редки метали. Тяхното разработване и внедряване ще намали зависимостта на Япония от вноса на суровина. Но проблемът за използването му като лост за политически натиск не е премахнат. И вероятно с това не на последно място се обясняват оплакванията на САЩ, ЕС и Япония от Китай в Световната търговска организация.
  • #123
    Анонимен ( преди 11 години )
    А защо Рублата не е международна не мерна, а валутна единица?
  • #122
    Анонимен ( преди 11 години )
    Търговията между Китай и Русия,е съвсем друго нещо,междудържавни отношения с оборот,100-200 милиарда$,(това е международна мерна единица)!
  • #121
    Анонимен ( преди 11 години )
    Браво на Китайците,знаят кде да инвестират. Гледам не купуват силна Рубла.
  • #120
    КГБ ( преди 11 години )
    $, пък е най-слабото им място,Китай е страната с най-голям в света резерв, в $, ако го изкара на "масата", и "световния ред" беше до тук-в този си вид!Еврейска мъдрост(ГЛУПОСТ),когато евреите са смятали с камъчета,не са и предполагали, че има нация която вече използва СМЕТАЛО.
  • #119
    Анонимен ( преди 11 години )
    Купуването на оръжия е сделка свързана с пари. Този,който произвежда оръжия с цялата си промишленост е заинтересован да ги продава, иначе може да се стреля сам с тях и да си плаща на заводите от БВП-то на народа си. Но когато правиш изостанала военна техника като Газки и тем подобни *** , няма кой да ти купува.Само на приказки оставаш.А ти американците не ги жали- навсякъде по света работят с ДОЛАР,а не с Рубла!
  • #118
    Анонимен ( преди 11 години )
    Руснака пази диктаторите,където няма избори.това пази Руснака,понеже е много демократичен.То промиването на мозъци около 100 години по времето на СССР и КГБ оставя последици. Всеки народ има право да бъде свободен,а не един диктатор да управлява по 50 години! Както беше и в България ,когато бяхме приятели с руснаците и нямаше реални избори! Примерът ми е много добър - имаш добра военна техника - купуват ти я, нямаш, сам си я хвалиш,ама никой не ти я купува.
fallback
Последни