
На амтомобилното изложение в Делхи Hyundai представи първия си концепт за годината. С осемместния компактен ван Hexa Space компанията представя новата дизайнерска линия на корейската марка. Концептът е MPV разработен на базата на ix20.
Автомобилът следва философията на „флуидната скулптура“ и изобилства от шестоъгълни форми. Размерите на ванчето са: дължина - 4300 мм., ширина – 1820мм.,височина 1620мм. и междуосие – 2750 мм. Прототипът стъпва на 19-цолови колела.
По отношение на интериора, Hyundai обещава ново тълкуване на понятието пространство. Hexa Space разполага с осем места за пътници и неконвенционално оформление на вратите. На първите два реда са разположени по три седаалки, а на третия - две. Един от важните елементи е централната конзола, в която е интегриран чуствителен на допир дисплей.
Според производителя Hexa Space е ориентиран към семейни хора, на възраст 30-40 години. Миниванът се задвижва от 1,2-литров бензинов GDI турбодвигател с директно впръскване, към който е монтирана шестстепенна автоматична трансмисия.
„Все още е рано да се каже, кога подобен автомобил ще бъде пуснат в серийно производство. Може само да предполагаме, че подобна кола ще има на пазара през идващите 3-4 години“, обяви директорът по продажби на Hyundai Индия, Арнвид Саксен.


8