IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Audi A1 e-tron тръгва из Европа в началото на 2012

Елекроавтомобилът може да измине 300 км. с едно зареждане

Audi A1 e-tron тръгва из Европа в началото на 2012


Първите автомобили Audi A1 e-tron ще се появят по улиците на Европа още в началото на следващата година. Прототипът на машината бе показан на изложението в Женева през тази година. Сега той става част от сътрудничеството между Audi и Министерството на транспорта, строителството и градското развитие на Германия.

Проектът носи името "Електрическа мобилност в Мюнхен". В него участва и местният Технически университет, чиито учени искат да изследват използването на електрически автомобили и най-вече как те могат да се интегрират във вече изградена транспортна система.

Мощността на серийната версия на Audi A1 e-tron не се отличава от тази на концептуалния модел. Автомобилът се задвижва от хибридна система, която съчетава електромотор и двигател с вътрешно горене. Електрическият агрегат доставя мощност от 61 к.с. и 150 Нм, но при нужда може да генерира пикова сила от 102 к.с. и 240 Нм.

При движение на електричество, литиево-йонните акумулатори осигуряват непрекъснат пробег от 50 километра. Когато зарядът им достигне критичният минимум се включва малък роторен двигател с мощност 20 к.с., който увеличава автономният пробег на возилото до 250 километра.

По предварителна информация Audi A1 e-tron изисква по 1.9 литра гориво на всеки 100 километра и отделя 45 гр/км вредни СО2 емисии. Максималната скорост на движение достига 130 км/час, а за ускорението от място до 100 км/час са необходими 10.2 секунди.

Тагове: audi a1 e-tron
0 от 500