IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Chernomore

Започват продажбите в Европа на Skoda Octavia Tour II

Преди няколко месеца Skoda спря производството на Octaviа Tour.

Започват продажбите в Европа на Skoda Octavia Tour II
Сега от фирмата съобщават, че започват производството и продажбите на второ поколение Tour. Който очаква изцяло нов модел ще бъде разочарован. 



Новият Tour всъщност е второто поколение на Octaviа преди модернизацията. На специална пресконференция в Млада Болеслав представители на Шкода ауто обявиха началото на продажбите на втората генерация Octaviа Tour. 

Макар и да има разочарование от липсата на каквато и да е новина, стъпката предприета от фирмата е доста логична, като се има предвид успеха на първата Octaviа Tour, която беше създадена със същата стратегия. Вместо скъпа развойна дейност за създаването на нов евтин модел, на пазара се запазват продажбите на втората генерация на Octavia преди фейслифта и модернизацията. 



Има и още едно предимство, новата Octavia Tour ще бъде приветствана от много купувачи, които освен че ще се възползват от по-ниската цена, не харесват промените направени при модернизираната Octavia. В зависимост от конкретните пазари на които ще се предлага, новият Tour ще има три двигателя. 



В Европа ще се предлага с бензинови двигател с обем 1.4 литра и мощност 59 kW и 1.6 литра с мощност 75 kW. И двата бензинови двигателя отговарят на нормите за опазване на околната среда Euro 5. На други пазари извън ЕС, ще се предлага освен бензинов двигател с обем 1.6 литра, също и дизелов 2.0 TDI с мощност 81 kW. 

В стандартното оборудване на второто поколение Octavia Tour има два еърбега, системата ABS, усилване на волана, централно заключване, електрически външни огледала, четирираменен волан и регулируема по височина седалка на водача. 



Базисната цена на Octavia Tour на чешкия пазар е 282 500 крони (около 22 500 лева) за седана и 312 500 крони (около 24 900 лева) за комбито.
0 от 500
  • #54
    3 rate up comment 9 rate down comment
    Анонимен ( преди 15 години )
    *** *** кажи къде да дойда да видиш кой е надрусан и кой не. Ей суло сулев казанлъшки сава *** ще ти *** *** майчина само да те хвана мастию ***. Хайде скривай се и не цапай повече че по айпи мога да те открия и тогава ще съжаляваш много.
  • #53
    2 rate up comment 21 rate down comment
    Колумбия ( преди 15 години )
    Колеги до тука с тази статия,за съжаление....свърши хубавия диспут....-- etoo и Анонимен са или това е едно и също лице,та този Господинчо е ДРОГИРАН-вижте как не се сдържа и изпада в транс,типични за дрогата!Жалко за тези(ТОЗ)млдеж!От дрогата няма отърване
  • #52
    5 rate up comment 8 rate down comment
    Анонимен ( преди 15 години )
    Казанлъшкия *** отново *** коментарите с глупостите си. То бива да си ***, ограничен, смотан, ***, изруд ама чак толкова не бива. Аве *** *** как е. Сърби ли я *** от снощи. А твоето дупе иска ли гъделичкане. Ако те хвана някъде ще ти навра главата *** в *** да знаеш. Кажи къде живееш да ти дойда на гости.
  • #51
    4 rate up comment 9 rate down comment
    etoo ( преди 15 години )
    Да те светна,че двигателите и кутиите идват готови.Ами вие от тоя *** град Казанлък от къде да знаете!
  • #50
    12 rate up comment 4 rate down comment
    Triforce ( преди 15 години )
    Шкодата се сглобява извън Германия. Свери си часовника :)
  • #49
    2 rate up comment 3 rate down comment
    Анонимен ( преди 15 години )
    Влезте във форума на Шкода и четете бисери.Има един Иван от Сливен,мой приятел и той е писал там.Октавията му 1.6 бензин,две години след гаранцията и скоростната кутия,тряс-прас,сцепен корпус!А той я къта,пази я много.Ама не е само той.Темата за кутиите е колкото "Война и мир".---------------------Те и на мерцедес така. Новите цедки чупеха кутии. Абе немско качество. :)
  • #48
    1 rate up comment 4 rate down comment
    Анонимен ( преди 15 години )
    Много грозни тия фарове с острите ъгли.Уж са искали да е източена линията,а тези ръбати фарове и стоят като на свинче звънче.
  • #47
    2 rate up comment 0 rate down comment
    Леле-малев ( преди 15 години )
    В Шкода имаха идеята да пуснат модел на базата на първата Октавия,който се очакваше да бъде на съвсем "народни" цени.Дали това което правят сега не ги е отказало?
  • #46
    5 rate up comment 4 rate down comment
    SS ( преди 15 години )
    Мбреййй как сладко ще си бръмча по цариградско с една октавийка за 23 бона с 80-на катърчета под капака и ще си бича айляче . . . браво браво... сега Хюндай да пуснат I30 за 15 бондарки с ДДС :DDD
  • #45
    3 rate up comment 1 rate down comment
    Анонимен ( преди 15 години )
    Кой каза, че нямат значение, *** ***! Нищо не схвана, проста тикво!