
Английското издание Autocar и германското Autobild публикуваха първи снимки на прототипа на новата суперкола на Mercedes-Benz, която ще трябва да замени модела SLS. Автомобилът ще бъде по-компактен и по-евтин от своя предшественик, като ще се появи на пазара догодина.
Главен конкурент на Mercedes-Benz C190, както е кодовото му име, ще бъде Porsche 911. Очаква се базовата версия на модела да получи 3.0-литров, 6-цилиндров турбо-мотор с мощност 377 к.с. Другите версии ще разчитат на 4.0-литрови туин-турбо V8 агрегати с мощност 485 и 550 к.с.
Ще има и още по-мощна версия, която трябва да се конкурира с Porsche 911 Turbo S и неговите 560 к.с. Сред потенциалните си съперници в борбата за клиенти германците виждат още Aston Marin Vantage и Jaguar F-Type V8 S.
Базовата версия на бъдещия модел на Mercedes-Benz ще струва около 109 000 евро, а най-мощната с V8 мотор и мощност 550 к.с. се оценява на 145 000 евро. Всички модификация на автомобила ще бъдат оборудвани със 7-степенна автоматична скоростна кутия.
Снимки: Autocar

