У нас дрифтаджиите най-много да останат без книжка за няколко месеца и да бъдат глобени. Всъщност, законът в България предвижда глоба от 3000 лева за дрифт на път, отворен за обществено ползване. Едновременно с това на водача се налага наказание лишаване от право да управлява МПС за срок от 12 месеца.
Отделно от това, ако водачът е собственик на автомобила, на място при констатиране на нарушението се издава Заповед за прилагане на административна мярка (ЗПАМ), с която временно се спира от движение МПС-то за срок от 3 месеца.
Много по-сурови са наказанията в Катар, например. Наскоро в столицата Доха полицията арестува шофьор, който карал по улиците, дрифтил и предизвиквал катастрофи. Санкцията - унищожаването на луксозната му Toyota Supra, съобщава местният вестник Peninsula Qatar.
Органите на реда задържали шофьора задето извършвал опасни маневри по обществени пътища, излагайки "живота на участниците в движението и имуществото на сериозен риск". Полицията публикува и съответните видеозаписи.
Автомобилът на водача, чиято самоличност не е разпространена, е конфискуван и след това унищожен пред очите на собственика му. Според местното законодателство, дрифтаджията освен това може да бъде вкаран в затвора до 3 години или да бъде глобен с около 17 000 долара, както и да отнесе и двете наказания.