fallback

Хамилтън спечели квалификацията в Австралия

Люис Хамилтън ще стартира от първа позиция в утрешното Гран При на Австралия, след като днес спечели квалификацията за място на пистата Албърт Парк.

Това бе седмият Пол Позишън в кариерата на пилота на Макларън. Изненадващо на второ място се класира пилотът на БМВ Робърт Кубица. Полякът даде най-бърза обиколка във финалната сесия, но в последният момент Хамилтън го изпревари. Вторият пилот на Макларън Хейки Ковалайнен даде трето време.Голямото разочарование на деня бе за Световният Шампион Кими Райконен със Ферари. Финландецът остана едва на 16-то място, след като получи проблем с налягането на горивото малко след бързата си обиколка в първата сесия и на прибиране в бокса бе добутан до гаража от механиците. Поради тази причина стюардите го наказаха да не продължи по-нататък.Неговият съотборник във Ферари Фелипе Маса нямаше технически проблеми, но въпреки това се класира едва на 4-то място отказвайки се от последната си бърза обиколка.Двукратният световен шампион Фернандо Алонсо също не започна добре сезона след завръщането си в Рено. Испанецът не успя да се класира за последната сесия и трябваше да се задоволи с 12 място. Съотборникът му Нелсиньо Пике пък остана чак 21-ти.Една от звездите на деня бе пилотът на Торо Росо Себастиян Фетел. Младият германец не само че успя да се класира за втората сесия, но там даде 6-то време. Проблеми с помпата за горивото обаче му попречиха да участва в последната сесия и така той остана 10-ти. Неговият съотборник - идващият от Чамп Кар където бе шампион, Себастиен Бурдоа не успя дори да премине първата сесия и остана 18-ти.Още спортни новини.