fallback

Пожар изпепели повече от 150 класически коли в САЩ (ВИДЕО)

Пожарникарите са успели да предотвратят по-голяма трагедия

Повече от 150 класически автомобила, произведени през периода 1920-1980 г., изгоряха при пожар в американския град Стентън, щата Илинойс. Това съобщава местният вестник The Telegraf, който се позовава на началника на местната противопожарна слуба Рик Хаасе.Пожар изпепели повече от 150 класически коли в САЩ (ВИДЕО)Пред изданието, Хаасе разкри, че над 100 пожарникари от 13 различни служби в продължение на часове са се опитали да се справят с огъня. Те са успели да предотвратят по-голяма трагедия, тъй като в близост паркинга и сградата на компанията County Classic Cars има фабрика, в която са разположени 20 цистерни с взривоопасни вещества.Пожар изпепели повече от 150 класически коли в САЩ (ВИДЕО)За съжаление, повечето от колите са изгорели напълно и не подлежат на възстановяване. От компанията, продаваща автомобилите, разкриват, че сред тях има 4 уникалки коли, но не пожелаха да разкрият какви точно са те.Очевидци твърдят, че огънят е дошъл от близката гора, но се изключва възможността да става дума и за умишлен палеж. Разследващите са на мнение, че много трудно ще бъде установена причината за пожара, тъй като всичко е изпепелено.Снимки: Carscopops, видео: YouTube

Тагове:
fallback
  • #5
    Анонимен ( преди 7 години )
    Тази кола на последните 2 снимки с някакви огнеупорни гуми ли е била? :)
  • #4
    Анонимен ( преди 7 години )
    Разследващите са на мнение, че много трудно ще бъде установена причината за пожара, тъй като всичко е изпепелено.Обикновено при пожар всичко е изпепелено. Това изобщо не е оправдание за установяване от къде е дошъл огъня. Още повече, че със сигурност има камери, които са заснели всичко. Цялата тази работа ми намирисва на застрахователна измама. Ще прибере някой друг милион собственика... ;)П.С. Преди години в Слатина така един си подпали автокъщата, прибра около 1/2 млн и драсна за Канада.
  • #3
    Анонимен ( преди 7 години )
    Каква загуба :(
  • #2
    КонДoШо ( преди 7 години )
    Bravooooo , Supeeer
  • #1
    Анонимен ( преди 7 години )
    Което иде да покаже, че колкото и да им се възторгваме и радваме, по същество това са просто едни предмети. Да се пазим от вманиачаване.ПП. Важното е че няма пострадали хора.
fallback
Последни