fallback

Dunlop Karting Cup 2007 нажежи картинг пистата във Варна

Варненските журналисти шофираха като професионални състезатели и застанаха зад мотото на картинга “Бъди състезател само на пистата!”

Победител от серия Варна на Dunlop Karting Cup 2007, която се проведе на 25 август, е Илиян Димитров от студио „Варийски”. Той грабна голямата награда на турнира за журналисти – комплект автомобилни гуми Dunlop с най-бърза обиколка за 1 минута 9 секунди и 17 стотни. След него на второ място се класира Георги Банков от списание „OFF road” с обиколка за 1 минута 11 секунди и 22 стотни, а на третото място от идивидуалното класиране стана Краси Цолов от “Club F1” с време 1 минута, 11 секунди и 63 стотни. В отборното класиране победител стана отбора на списание „OFF road”, последван от отборите на студио “Варийски” и „Tesy”. Победителите в индивидуалното и отборното класиране получиха награди от Dunlop и бензиностанции ЕКО. „Варненци знаят как да се забавляват на висока скорост, без да губят контрол над ситуацията. Едни от най-добрите серии на картинга се получават винаги при вас!” каза Деян Тодоров, представител на Dunlop за България. Специалната награда за „Феър плей” на спонсора ЕКО, бе връчена на Александър Гълъбов от Медийна Компания Варна, който бе определен за най-внимателен и съвестен състезател, а отборната награда заслужено отиде при изцяло дамският състав на тима на телевизия Msat. Нана Серкеджиева, маркетинг мениджър на бензиностанции ЕКО лично връчи купите за най-внимателни участници с пожелание към всички състезатели да бъдат разумни, когато шофират. 75 състезателя се включиха в оспорваната надпревара, която продължи близо 5 часа под жаркото варненско слънце. Втората серия на Dunlop Karting Cup 2007 тази година се отличи и със засиленият интерес от страна на дамите, които се състезаваха наравно с колегите си мъже. Всички състезателки получиха като комплимент за представянето си на пистата подарък от Refan. Тази година и трите серии на картинг състезанието за журналисти на Dunlop се осъществява със съдействието на бензиностанции ЕКО и под мотото „Бъди състезател само на пистата!”, като подкрепа на кампанията за разумно шофиране на веригата бензиностанции – „Обади се като стигнеш!”. Последната, трета серия от от Dunlop Karting Cup 2007 ще се проведе на 22 септември на писта „Лаута” в град Пловдив. Сред медийните партньори на събитието са телевизия MSAT, телевизия Европа, Медийна компания Варна, радио Браво, списанията Motor show, HiComm, Hi-Fi, и GamePlay, вестниците “Черно море” и “Монитор”, както и сайтовете www.speed-press.com, www.dnes.bg, www.gol.bg и www.automedia.bg. Годишните картинг състезания на Dunlop се организират от рекламна агенция Media Team.