IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Черно море

Дениъл Рикардо тръгва пръв в Мексико

Двамата пилоти на Red Bull на първа редица

Австралийският пилот на Red Bull Дениъл Рикардо спечели квалификацията за Гран при на Мексико във Формула 1, след като победи с 0,026 секунди съотборника си Макс Верстапен.

Пилотите на Red Bull доминират от началото на уикенда в Мексико Сити, като Макс беше най-бърз и в трите свободни тренировки, а след това Верстапен даде най-добро време и във втората част на квалификацията. В третата част Макс оглави класирането и с първата си бърза обиколка в третата част на сесията, но при вторите опити Рикардо успя да го изпревари, макар и с малко.

Дениъл записа 1.14,759 минути и с това взе рекорда за най-бърза квалификационна обиколка в историята на Гран при на Мексико. За първи път от 2013 година насам Red Bull окупира първа редица на старта в състезание от Формула 1.

Трети се класира световният шампион Люис Хамилтън с Mercedes, а четвърти завърши Себастиан Фетел с Ferrari. Хамилтън води с 70 точки пред Фетел три кръга преди края на сезона и има нужда от 7-о място, ако Себ спечели състезанието, за да вземе петата си световна титла.

Другите пилоти на Mercedes и Ferrari Валтери Ботас и Кими Райконен заеха пето и шесто място, следвани от пилотите на Renault и Sauber, които излязоха напред в битката за челните позиции в средата на колоната. Първи със свободен избор на гуми за началото на състезанието е Естебан Окон с Force India, който остана 11-и в квалификацията, а до него на шеста редица се нареди Фернандо Алонсо с McLaren.