IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Черно море

Хамилтън надви Фетел и Ботас в Австралия

Бившият шампион взе първата квалификация във Формула 1

Люис Хамилтън с Mercedes спечели оспорваната квалификация за Гран при на Австралия в Мелбърн, първи кръг от новия сезон във Формула 1. Британецът победи с 0,268 секунди Себастиан Фетел с Ferrari, който остана втори, а на още 0,025 секунди от германеца завърши другият пилот на Mercedes - Валтери Ботас.

Хамилтън постигна 1.22,188 минути в последната си обиколка, което е най-доброто постижение в историята на „Албърт Парк”, т.е новите коли във Формула 1 наистина имат реален шанс да са най-бързите в историята на шампионата. Ботас успя на два пъти да излезе пред Хамилтън в отделните сесии на квалификацията, но в решителната си последна обиколка допусна две-три неточности в последния сектор на „Албърт Парк”, загуби поне 0,2 секунди спрямо Фетел и остана трети на старта.

Фетел постигна сериозен успех за Скудерията – пилот на Ferrari не е стартирал от първа редица от Гран при на Сингапур през 2015 година, а след квалификацията германецът заяви, че има надежда за победата в утрешното състезание.

Кими Райконен с другата кола на Ferrari завърши четвърти и оформи изцяло финландската втора редица на старта, а Топ 6 допълниха Макс Верстапен с Red Bull и Ромен Грожан с Haas.

Квалификацията се оказа провал за местния ас Дениъл Рикардо с Red Bull, който катастрофира в началото на третата част на квалификацията, след като излетя от трасето на завой №14. Австралиецът се удари тежко в предпазната ограда и сесията беше спряна за няколко минути. Пилотът е невредим, а утре ще стартира десети, тъй като остана без време във финалната сесия на квалификацията.

Гран при на Австралия стартира утре в 8 часа българско време.

Анонимен ( преди 7 години )
    Те Хонда не са виновни,те толкова си могат.Формула 1 звучат като косачки,но нямат нищо общо с косачките на Хонда.Виновни са си Макларън,че се набутаха в ориза.Да си бяха седяли при Мерцедес сега щяха да са шампиони всяка година.