IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Черно море

Доминацията на Mercedes във Формула 1 продължава

Световният шампион Люис Хамилтън откри сезона с победа

Тоталното превъзходство на Mercedes AMG във Формула 1 от миналия сезон продължава и през този. Германският тим удържа двойна победа в първия старт от световния шампионат – Голямата награда на Австралия в Мелбърн, където Люис Хамилтън (Вбр) и Нико Розберг (Гер) завършиха на първите две места.
Хамилтън (на снимките), който е и настоящ световен шампион, записа 34-ата победа в кариерата си, след като бе най-бърз и в квалификациите за място. Той води почти през цялото време, като единственият приближил се близо до него, бе съотборникът му Розберг. Трети при дебюта си за Ferrari финишира 4-кратният световен шампион Себастиан Фетел (Гер).

На финала разликата между двамата пилоти на Mercedes бе едва 1,36 секунди, докато Фетел изостана на повече от половин минута. Четвърти се нареди Фелипе Маса (Браз, Williams), следван от друг бразилец - дебютантът в първенството Фелипе Наср (Sauber). Шести е австралиецът Даниел Рикиардо (Red Bull).

Места в първата десетка, които също носят точки, взеха още Нико Хюлкенберг (Гер, Force-India), Маркус Ериксон (Шв, Sauber), друг дебютант във Формула 1 – Карлос Сайн-младши (Исп, Toro Rosso) и Серхио Перес (Мек, Force-India). Състезанието завърши само още един пилот – Дженсън Бътън (Вбр, McLaren-Honda), но той изостана на две обиколки.

На старт така и не се появиха двама пилоти на тима на Manor, които имаха проблеми със софтуера на своите болиди. Цели 34 обиколки завъртя холандецът Макс Верстапен (Toro Rosso), който на 17 години и 166 дни стана най-младият пилот в историята, участвал в състезание от Формула 1. Тинейджърът обаче отпадна заради проблем с двигателя в 34-ата обиколка.
Вторият кръг от първенството е за Голямата награда на Малайзия на 29 март.

Снимки: gpupdate

Тагове: mercedes amg